Zamknięcie przymusowe /STOP-OUT/

Handel dźwignią finansową umożliwia zajmowanie wielokrotnie większych pozycji niż środki dostępne na koncie. Wszystkie instrumenty finansowe na platformach MetaTrader 5 i MetaTrader 4, to dźwignia finansowa i depozyt.
 
W sytuacji nagromadzenia strat z otwartych pozycji, wolne środki na rachunku zaczynają zmniejszać się, a po jakimś czasie, możе na rachunku zabraknąć niezbędnego zabezpieczenia finansowego, aby utrzymać otwarte pozycje. Sytuacja ta może doprowadzić do zamknięcia pozycji /Stop-out/ przez brokera.

Informacje o wykorzystanym depozycie

Platformy MetaTrader 4 i MetaTrader 5 pokazują aktualne informacje na temat zakresu wykorzystanego depozytu i kwoty dostępnego depozytu.Te Informacje są dostępne w module Handel na platformach.
 
Moduł Handel można usunąć lub dodać za pomocą klawiszy CTRL + T.

Pole Poziom depozytu pokazuje stosunek między rzeczywistym rachunkiem a depozytem zablokowanym dla wszystkich otwartych pozycji.

Margin Call

Dla klientów profesjonalnych: Jeśli poziom depozytu zabezpieczającego spadł do 50% dla grup depozytowych 1, 2 i 3 oraz do 100% dla grupy depozytowej 4, to klient otrzymuje powiadomienie Margin Call o stanie krytycznym depozytu na platformie.

Dla klientów nieprofesjonalnych: Jeśli poziom depozytu zabezpieczającego spadnie do 70%, to klient otrzymuje powiadomienie Margin Call o stanie krytycznym depozytu na platformie.

Ważne: Poziom depozytu zabezpieczającego można zwiększyć za pomocą wpłaty środków na koncie lub częściowo zamykając otwarte pozycje.

Zamknięcie przymusowe /STOP-OUT/

Dla klientów profesjonalnych: Jeśli poziom depozytu zabezpieczającego osiągnie lub spadnie poniżej 30% dla grup depozytowych 1, 2 i 3 oraz do 50% dla grupy depozytowej 4, to BenchMark Finance ma prawo zamknąć otwarte pozycje w całości lub po części bez powiadamiania klienta.

Dla Klientów nieprofesjonalnych: Jeśli poziom depozytu zabezpieczającego osiągnie lub spadnie poniżej 50%, to BenchMark Finance ma prawo zamknąć otwarte pozycje w całości lub po części bez powiadamiania klienta.

Więcej informacji na temat grupy depozytowej mogą Państwo znaleźć tutaj.

Darmowe konto demo
Handluj

Forex, Akcje, Towary, Indeksy, Kryptowaluty

Darmowe konto demo