Kryptowaluty

Търговия с криптовалути

Możesz handlować najpopularnieszymi kryptowalutamiBitcoin, Ether, Ripple, Litecoin Bitcoin cash na doskonałych warunkach.

Handel kryptowalutami w postaci kontraktów CFD

BenchMark oferuje handel kryptowalutami w postaci kontraktu CFD/ czyli kontrakt na różnicę kursową z ang. ,,Contract for difference”. To jest uregulowany instrument finansowy, którego cena rzeczywista wynosi 1:1 w stosunku do realnego aktywu i nie stanowi przedmiot obrotu na giełdzie. W przypadku obrotu kontraktami CFD, rzeczywisty składnik aktywów nie jest nabywany, a jedynie przedmiotem obrotu (spekulacją) jest jego cena. Handel kryptowalutami w postaci kontraktu CFD nie ulega zaginięciu, a kryptowaluta nie może zostać skradziona.

Kolejną zaletą jest fakt, że kryptowaluty w postaci kontraktów CFD dają możliwość uzyskania wyniku zarówno przy wzroście ceny (poprzez zakup) pozycja „Buy”, jak i przy spadku ceny (poprzez krótką sprzedaż) pozycja „Sell”.

Warunki handlu kryptowalutami

Handel kryptowalutami jest proponowany na platformie MetaTrader 5. BenchMark daje możliwość handlu kryptowalutami bez naliczania prowizji i przy depozycie, pozwalającym 10 - krotnie pomnożyć ekspozycję w kryptowalutach.

Kod Wolumen w 1 lot Maksymalny wolumen Depozyt Pro
Stop-out
BTCUSD (Bitcoin) 1 Bitcoin 2 Bitcoins 10% 50%
ETHUSD (Ether) 1 Ether 30 Ether 10% 50%
LTCUSD (Litecoin) 1 Litecoin 200 Litecoin 10% 50%
XRPUSD (Ripple) 1 Ripple 20 000 Ripple 10% 50%
BCHUSD (Bitcoin cash) 1 Bitcoin cash 50 Bitcoin cash 10% 50%

Tabela Depozyt Pro w rubryce górnej przedstawia depozyt, stosowany dla klientów profesjonalych. Dane wskazane w tabeli Spread są ukierunkowane i mogą ulec zmianie w zależności od warunków rynkowych.

Godziny pracy

Kryptowalutami można handlować od godz. 23:05 w niedziele do godz. 22:55 w piątek.

Stopa procentowa /swap/ handlem kryptowalutami

Utrzymanie otwartej pozycji w kontraktach CFD na kryptowalutach do kolejnego dnia, podlega naliczaniu odsetek/swap/, które mogą oznaczać liczbę dodatnią lub ujemną. Swap stópy procentowej zależy od tego, czy pozycja dotyczy zakupu (pozycja długa) lub sprzedaży (pozycja krótka). W przypadku pozycji długiej odsetki/swap dla BTC, ETH, LTC, BCH i XRP są ujemne, a jego wielkość wynosi -30% w skali rocznej. W przypadku krótkiej pozycji odsetki/swap są ujemne, a jego wielkość wynosi -30% w skali rocznej. Swap jest naliczany codziennie na podstawie ceny na koniec dnia, pomnożonej przez odpowiednią stawkę w procentach w zależności od tego, czy pozycja jest długa czy krótka. Potrójny swap jest naliczany w piątek.

Przykład obliczania swap/odsetek na kryptowalutach:

  • Pozycja długa (zakup) z 1 bitcoin zostaje zatrzymana do następnego dnia roboczego. Cena bitcoinu na koniec dnia wynosi 7 000 USD. Dzienny swap, który zostanie potrącony z rachunku, to (7000x30%)/360=5.83 USD.
  • Pozycja krótka (sprzedaż) z 1 bitcoin zostaje zatrzymana do następnego dnia roboczego. Cena bitcoinu na koniec dnia wynosi 7 000 USD. Dzienny suap, który zostanie potrącony z rachunku, to (7000x30%)/360=5.83 USD.

Ostrzeżenie o ryzyku

Ważne: Handel kryptowalutami w postaci kontraktów CFD należy do wyjątkowo ryzykownych, wysoko - prognozujących oraz istnieje ryzyko utraty części lub nawet całego kapitału inwestycyjnego. Produkt ten jest pochodny i handluje się nim na nieuregulowanym rynku, w związku z czym narażony jest na wszystkie ryzyka związane z produktami pochodnymi i wszystkimi ryzykami związanymi z aktywem bazowym i zmianami jego ceny. Klienci powinni być świadomi, że ze względu na dużą zmienność rynku, brak płynności i rozszerzenie się spreadów, zlecenia mogą być realizowane po cenie innej nej cena ustalona przez klienta. Istnieje również możliwość pojawienia się okoliczności, które mogą spowodować zawieszenie notowań, brak możliwości zamknięcia pozycji, brak możliwości otworzenia nowych pozycji, zamknięcie wszystkich otwartych pozycji klientów, bez powiadomienia i po cenach zdefiniowanych przez BenchMark Finanse.

Darmowe konto demo
Handluj

Forex, Akcje, Towary, Indeksy, Kryptowaluty

Darmowe konto demo