Facebook Pixel

Kryptowaluty

Търговия с криптовалути

Możesz handlować najbardziej popularnymi kryptowalutami – Bitcoin, Ether, Ripple, Litecoin Bitcoin cash w doskonałych warunkach.

Handel kryptowalutami jako CFD

BenchMark oferuje handel kryptowalutami jako CFD/oznacza kontrakt na różnicę kursową, z ang. ,,Contract for difference”. Jest to regulowany instrument finansowy, którego cena rzeczywista wynosi 1:1 w stosunku do realnego aktywu i nie jest przedmiotem obrotu na giełdzie. W przypadku obrotu kontraktami CFD rzeczywisty składnik aktywów nie jest nabywany, a jedynie przedmiotem obrotu (spekulacją) jest jego cena. Dlatego podczas handlu CFD, na kryptowalutach nie ma ryzyka kradzieży lub zaginięcia kryptowalut.

Kolejną zaletą jest fakt, że kryptowaluty jak CFD dają możliwość osiągnięcia wyniku zarówno przy wzroście ceny (poprzez zakup) pozycja „Buy”, jak i przy spadku ceny (poprzez któtką sprzedaż) pozycja „Sell”.

Warunki handlu kryptowalutami

Handel kryptowalutami jest oferowany na platformie MetaTrader 5. BenchMark proponuje możliwość handlu kryptowalutami bez prowizji i przy depozycie, który pozwala mnożyć ekspozycję w kryptowalutach dziesięciokrotnie.

Kod Wolumen w 1 lot Maksymalny wolumen Spread Depozyt Pro
Stop-out
BTCUSD (Bitcoin) 1 Bitcoin 4 Bitcoins 50 USD 10% 50%
ETHUSD (Ether) 1 Ether 50 Ether 1 USD 10% 50%
LTCUSD (Litecoin) 1 Litecoin 200 Litecoin 0.45 USD 10% 50%
XRPUSD (Ripple) 1 Ripple 20 000 Ripple 0.004 USD 10% 50%
BCHUSD (Bitcoin cash) 1 Bitcoin cash 50 Bitcoin cash 7 USD 10% 50%

Tabela Depozyt Pro w rubryce górnej przedstawia depozyt, który stosuje się przy klientach profesjonalych. Dane wskazane w tabeli Spread są ukierunkowane i mogą się zmienić w zależności od warunków rynkowych.

Czas pracy

Handel kryptowalutami można przeprowadzić od 23:02 w niedziela do 22:58 w piątek.

Stopy procentowych /swap/ od handlu kryptowalutami

Utrzymanie otwartej pozycji w kontraktach CFD na kryptowalutach do następnego dnia podlega naliczaniu odsetek/swap/, który może być zarówno liczbą dodatnią, jak i ujemną. Swap stóp procentowych zależy od tego, czy pozycja dotyczy zakupu (pozycja długa), czy sprzedaży (pozycja krótka). W przypadku pozycji długiej swap dla BTC, ETH, LTC i XRP jest ujemny, a jego wielkość wynosi -20% w skali rocznej, a dla swapu BCH -30% w skali rocznej. W przypadku krótkiej pozycji swap jest ujemny, a jego wielkość wynosi -20% w skali rocznej. Swap jest naliczany codziennie, na podstawie ceny na koniec dnia, pomnożonej przez odpowiednią stawkę w procentach w zależności od tego, czy pozycja jest długa czy krótka. Potrójny swap naliczany jest w piątek.

Przykład obliczania suapu stóp procentowych kryptowalut:

  • Pozycja długa (zakup) z 1 bitcoin jest zatrzymana na następny dzień roboczy. Cena bitcoinu na koniec dnia wynosi 5 000 USD. Dzienny swap, który zostanie potrącony z rachunku, to (5000x20%)/360=2.78 USD.
  • Pozycja krótka (sprzedaż) z 1 bitcoin jest zatrzymana na następny dzień roboczy. Cena bitcoinu na koniec dnia wynosi 5 000 USD. Dzienny suap, który zostanie potrącony z rachunku, to (5000x20%)/360=2.78 USD.

Ostrzeżenie o ryzyku

Ważne:Handel (CFD) na kryptowalutach jest wyjątkowo ryzykowny, wysoko spekulacyjny i istnieje ryzyko utraty części lub nawet całego kapitału inwestycyjnego. Produkt ten jest pochodny i handluje się nim na nieregulowanym rynku, w związku z czym narażony jest na wszystkie ryzyka związane z produktami pochodnymi i wszystkimi ryzykami związanymi z aktywem bazowym i zmianami jego ceny. Klienci powinni być świadomi, że ze względu na dużą zmienność rynku, brak płynności i rozszerzenie się spreadów, zlecenia mogą być realizowane po cenie innej niż cena ustalona przez klienta. Istnieje również możliwość, zaistnienia okoliczności, które mogą spowodować zawieszenie notowań, brak możliwości zamknięcia pozycji, brak możliwości otworzenia nowych pozycji, zamknięcie wszystkich otwarych pozycji klientów, bez powiadomienia, po cenach zdefiniowanych przez BenchMark Finanse.

Darmowe konto demo
Handluj

Forex, akcje, towary, indeksy, kryptowaluty

Darmowe konto demo
adwise